Apel uczestników XV Ogólnopolskiego Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel 2009 w Łomży do narzeczonych poprzednia strona





Łomża 02.08.2009 r.

Sakrament Małżeństwa to wyświęcenie na mamę i tatę, to najwyższa godność jaką w kościele mogą uzyskać osoby świeckie.

Dlatego wesele, które jest uroczystym przyjęciem z okazji uzyskania tej godności, trzeba świętować w sposób godny. Zaś godne świętowanie to świętowanie bezalkoholowe. W ten sposób mamy najpierw wesele wystawne. Zamiast na alkohol środki można przeznaczyć na elementy luksusu, obfitości i jakość potraw, wystrój itd. Rodziny z obu stron mają okazję do lepszego poznania się, spotkania w dialogu interpersonalnym. Mają więcej siły ochoty do tańca, śpiewów i wspólnych zabaw. Goście czują się docenieni, ponieważ bezalkoholowe przyjęcie świadczy o tym, że liczy się nie tylko ich obecność fizyczna, ale też ich intelekt i osobowość. Wesele bezalkoholowe to wydarzenia dobrze pamiętane i dobrze wspominane przez małżonków i uczestników. To wreszcie wyraz odpowiedzialności młodych za trwałość ich związku oraz za dobro dzieci, którymi Bóg zechce ich obdarzyć, to wyraz ich troski o zbawienie własne i o dobro spotykających się ze sobą rodzin, dobro ojczyzny i całego kościoła.

Dlatego apelujemy:
Dla Waszego dobra i dobra poczętych w Waszym przyszłym związku dzieci rozważcie w Swym sercu, czy Bóg nie wzywa Was do dania świadectwa Waszej chrześcijańskiej wierze poprzez Wesele bezalkoholowe.

Ks. Prałat Władysław Zązel
pp. Ewa i Krzysztof Różańscy,
koordynatorzy Wesela Wesel 2009
Prezes, Zarząd i Komisja Rewizyjna
Stowarzyszenia Wesele Wesel

P.S. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.weselewesel.pl




Eleuteria nr 78, 2/2009


początek strony