Ku Jubileuszowi Krucjaty
ks. Piotr Kulbacki
z Zespołem Redakcyjnym

Już za kilka miesięcy przypada 25 rocznica proklamowania wobec Ojca Świętego Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wydarzenie to miało miejsce 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu, podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

więcej
Wychowanie do abstynencji
Ks. Franciszek Blachnicki

Wychowanie ministrantów do abstynencji od alkoholu i tytoniu
Zagadnienie należy rozważyć w dwóch częściach, pytając: - czy wychowanie do abstynencji od alkoholu i tytoniu należy objąć programem pracy wychowawczej nad ministrantami i - jak należy realizować to zadanie.

więcej
Bezinteresowny dar
Ks. Roman Litwińczuk

Słowo Boże w dzień święta Podwyższenia Krzyża i jednocześnie pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, prowadzi nas w bardzo odległe czasy. Stajemy się świadkami wydarzeń dziejących się podczas wędrówki ludu wybranego z Egiptu, z domu niewoli do Ziemi Obiecanej Kanaan. Lud wyszedł z niewoli za głosem Boga. Uwierzył, że Bóg może go uczynić wolnym. Ale oto, gdy pojawia się perspektywa długiej, uciążliwej drogi, jak mówi autor Księgi Wyjścia, "lud stracił cierpliwość"

więcej
Sympozjum na Słowacji
Gitka Michelkowa
V Słowackie Sympozjum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Lewoczy na temat "Możliwości pomocy rodzinom ludzi uwikłanych w nałogi" odbyło się 25-26 października 2003 r. Wszystkich uczestników powitał serdecznie ojciec Roman OFMConv., główny organizator spotkania, a Sympozjum uroczyście otworzył moderator krajowy Ruchu Światło-Życie na Słowacji - ks. Piotr Komanecki
więcej
Świadectwa ze Słowacji...

Mój ojciec jest bardzo chory
Wierzę w siłę modlitwy i ofiary
Mogę pomagać przez abstynencję i ofiarę

więcej
Czas całowania chleba
Joanna Hałoń

W pierwszym w diecezji sandomierskiej ORDW (7-11 XI 2003 r.) uczestniczyło 28 osób. Reprezentowany był Tarnobrzeg, Staszów, Nisko, Ostrowiec Świętokrzyski, 4 osoby przyjechały z Krakowa. Słowo głosili: p. Stanisława Orzeł, p. Katarzyna Owczarek i ks. Piotr Kulbacki. Rolę gospodarzy pełniła Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia na czele z moderatorem - ks. Arturem Dyjakiem.

więcej
Bogu Miłosiernemu
Bogdan

Wychowałem się na wsi, gdzie alkohol lał się strumieniem przy każdej okazji. Dorastałem też w otoczeniu kolegów ojca, z którymi zacząłem popijać od 17 roku życia. Do kościoła chodziłem bardzo rzadko i to bardziej z przymusu, niż z potrzeby spotkania się z Panem Bogiem. Po ukończeniu służby wojskowej zacząłem popijać regularnie. Z tego powodu zwolnili mnie z pracy. Chwytałem się wielu zajęć, ale zawsze przeszkodą był alkohol. [...]

więcej
Nowy zapał w moim sercu
Sylwia
Witam! Szczęść Boże! Dwa lata temu, to jest w 2001 roku, na rekolekcjach I stopnia Oazy Żywego Kościoła zdecydowałam się od razu na podpisanie członkowskiej deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Przystąpiłam do tego dzieła w intencji mojego ojca. [...]
więcej
Zapytajmy Założyciela...

W związku z licznymi pytaniami związanymi z okresem, którego dotyczą zobowiązania członkowskie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, przypominamy, że sprawa ta jest określona w "Podręczniku KWC" (rozdz. VI, pkt 2). Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, przytaczamy list założyciela Krucjaty, skierowany do kandydatów w 1981 roku - z okazji drugiej rocznicy powołania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

więcej
O przyszłość dzieci
Ks. Piotr Kulbacki

11 października 2003 r. w siedzibie archidiecezjalnej Caritas w Łodzi odbyło się V Sympozjum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka poświęcone problematyce pracy profilaktycznej z dziećmi. Temat Sympozjum brzmiał "Krucjata Wyzwolenia Człowieka środowiskiem wychowawczym dla dzieci".

więcej